Igal pool, kus iganes Sa ei viibiks!
Twitter | Github | phpBB.com - Eesti | phpBBeesti.eu Foorum | Facebook | DISCORD Chat

phpBB 3.2 demo
phpBB - 1 tarkvara - üle 100 laienduse - eesti keeles - t a s u t a phpBB - lokaliseeritud aastast 2008*!
*Erinevate haldajate käe all. Vaata lehekülge meist.
Laadi alla tõlge versioonile phpBB 3.2.

Welcome to phpBB Estonian Translation Team

Are you a fan of phpBB? Do you have enthusiasm for translation work? If you do, we would love to invite you to help us with phpBB volunteer translation. If you want to join our volunteer translation team, please contact us by FB/TW DM or at et.translations@phpbbeesti.net

Foorumi reeglid

Antud reeglid on selleks, et selgitada erinevaid kohustusi, mis on järgimiseks kõigile liikmetele phpBB Eesti foorumis. Et kõik foorumi lugejad ja liikmed tunneksid ennast hästi, palume järgida neid reegleid.

 1. Kui vajad näiteks abi phpBB 3.1.x paigaldamisel, siis küsi seda 3.1.x Tugifoorum. Abi laienduste kohta leiad 3.1.x Laienduste foorumist. Jne.

  Moderaatori tegevus: Liigutada teema õigesse alafoorumisse. #
 2. Uue teema tegemisel kasuta pealkirja, mis annab edasi teema sisu. Näiteks pealkirjad "Küsimus..." ja "Probleem!" ei ütle teistele midagi. Too lühidalt ära, millega tegu ja milles probleem seisneb.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus muuta teema pealkiri arusaadavamaks. #
 3. Sirvi vanemaid teemasid. Kasuta foorumi otsimisfunktsiooni või guugelda. Suure tõenäosusega on keegi juba seda küsinud, mida tahad küsida. Ja suure tõenäosusega leidub sellele sobilik vastus.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus ühendada kaks sama sisuga teemat. #
 4. Püsi teemas. Kui märkad, et jutt kisub väga off-topic, siis jätka vestlust selleks sobivas teemas või tee uus teema.

  Moderaatori tegevus: Moderaator võib 1) kustutada antud postitused, samuti anda kasutajale hoiatus. 2) Poolitada teemad eri teemadeks. #
 5. Ära ürita tervet foorumit domineerida. Postita ainult siis, kui sul on midagi mõistlikku öelda. Ära tee sisutühje postitusi. Siia alla käib ka asjatu teema tõstmine.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus kustutada antud postitused, ning anda kasutajale hoiatus. #
 6. Tsiteeri harva. Kui mõtte saab ilma tsiteerimata edasi anda, siis ära tsiteeri. Ära tsiteeri vahetult eelnevat postitust. Väldi mitmekordseid tsiteerimisi (tsiteerid kedagi, kes juba tsiteeris kedagi).

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus muuta kasutaja postitust, ning eemaldada tsiteering. #
 7. Kasuta ilusat eesti keelt. Kirjuta selgelt ja arusaadavalt. Väldi tänavaslängi, kirjavigu ja vaimuvaesusi. Ära unusta kirjavahemärke ja teksti liigendamist. Unusta Caps Lock ja sõimusõnad.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus muuta postitust, samuti anda kasutajale hoiatus kui tegemist on sõimusõnadega. Kui kasutaja kasutab mitme kordselt sõimu sõnu, siis võib antud kasutajale anda väikene puhkus. #
 8. Käitu teistega nii, nagu sooviksid, et sinuga käitutaks. Ära solva ega ründa kedagi isiklikult. Kritiseerides jää konstruktiivseks. Ole sõbralik ja aita teisi, siis vastatakse sulle samaga.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus anda hoiatus ja / või eemaldada antud kasutaja foorumilt. #
 9. Jäta foorumi modereerimine selleks õigusi omavatele tegelastele (moderaatorid / administraatorid). Kus märkad reeglite rikkumist, seal vajuta "Raporteeri postitusest" nupule. Küllap sellega tegeletakse niipea kui võimalik.

  Moderaatori tegevus: Hoiatuse andmine. #
 10. Lubatud on ainult üks konto ühe inimese kohta.

  Moderaatori tegevus: Kasutaja eemaldatakse foorumilt. #
 11. Seda jama on raske kommenteerida. Ära isegi mõtle selle peale. (v.a Minu foorum alafoorumis, kui tegemist on phpBB mootoril töötava veebilehega)

  Moderaatori tegevus: Hoiatus ja / või kasutaja eemaldamine foorumilt. #
 12. Reeglid ja juhised võivad olla küll tüütud, kuid neid on vaja, et kindlustada siinse foorumi võimalikult suur kasutegur võimalikult laiale ringile inimestele.
  Moderaatorid ja administraatorid jätavad endale õiguse mistahes reeglite rikkumisel käiku lasta kõik nende võimuses peituvatel mõjutusmeetmetel. #
phpBB Eesti : Lahtiütlus